23
Gru.
0

ZESTAW DO PIELĘGNACJI PAZNOKCI

Najlepszym wstępem do wykonania dobrego manikiuru lub pedikiuru jest właściwy zestaw przyrządów oraz utrzymywanie ich w znakomitym stanie. Oto kilka wskazówek, jak należy wyposażyć swój arsenał.

Cążki i nożyczki służą do przycinania paznokci. Większość specjalistów zaleca używanie cążek do paznokci u nóg, a nożyczek do paznokci u rąk, jeśli nie chcemy ich piłować. Przyrządy należy utrzymywać w czystości, przecierając je watą nasączoną alkoholem. Przecieranie należy stosować po każdym użyciu narzędzi, które przechowujemy w zamkniętym, hermetycznym pojemniku. Kiedy cążki lub nożyczki stępią się, wymieniamy je na nowe.

Pałeczka lub kamień do paznokci (wykonane z przypominającej pumeks substancji) służą do łagodnego odpychania skórek. Aby uniknąć skaleczenia podczas stosowania pałeczki, przed każdym użyciem owiń ją czystą watką. Pałeczkę należy wymienić, kiedy się zetrze lub zużyje. Kamień do paznokci bywa delikatniejszy niż pałeczka i nie musi być wymieniany tak często. Do odsuwania skórek nie używaj metalowych narzędzi, cążek ani nożyczek. Mimo iż profesjonalne manikiurzystki posługują się nimi podczas zabiegów, to jednak dermatolodzy uważają, że większość kobiet nie ma potrzebnego doświadczenia, aby prawidłowo je zastosować: skórki mogą zostać wycięte zbyt głęboko lub nierówno, przez co zwiększy się ryzyko infekcji, a paznokcie będą wyglądały nieestetycznie.

Pilniki papierowe to w zasadzie najtańsze i najbardziej skuteczne narzędzia do piłowania i modelowania paznokci. Szorstkiej strony pilniczka używaj jedynie do spiłowania dużych kawałków zbyt długich paznokci, natomiast miękkiej do wygładzenia lub lekkiego opiłowa- nia. Niektóre manikiurzystki zalecają przed użyciem „przetarcie” dwóch pilniczków (jeden o drugi), aby na początku nie były za ostre. Generalnie nie należy używać pilników metalowych, które mogą łamać i rozdzielać płytkę paznokciową.

Szczoteczki do polerowania nadają połysk nie pomalowanym paznokciom i są niezastąpione, jeśli chcesz mieć ładnie utrzymane paznokcie bez malowania ich. Wybieraj delikatne szczoteczki, zwłaszcza pokryte zamszem lub irchą. Zmieniaj na nowe, kiedy materiał się wytrze i szczoteczka nie poleruje paznokci do połysku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>