08
Wrz.
0

WSZYSTKO, CO NAJLEPSZE DLA STÓP

Ponieważ stopy są przez cały dzień okryte, a paznokcie nie są narażone na ryzyko uderzenia czy złamania, pe- dikiur utrzymuje się znacznie dłużej (nawet przez osiem tygodni) od manikiuru. To dobra wiadomość. Natomiast jego wykonanie zabiera o wiele więcej czasu: to zła wiadomość, chyba że uwielbiasz się ze sobą cackać.

– 1. Zacznij od zmycia starego lakieru za pomocą wacika nasączonego zmywaczem.

– 2. Następnie zrób sobie luksusową kąpiel stóp w ciepłej mydlanej wodzie. Mocz nogi przez dziesięć do dwudziestu minut, po czym delikatnie osusz je ręcznikiem.

– 3. Za pomocą pumeksu lub specjalnego ostrza do usuwania zgrubiałej skóry zetrzyj wszystkie zgrubienia z podeszew stóp i palców. Pomocne bywa także użycie specjalnej skrobaczki, która wygładza skórę na stopach.

– 4. Ponownie zamocz stopy w ciepłej wodzie, aby usunąć resztki startej skóry, i delikatnie je wytrzyj.

– 5. Jeśli trzeba, poodsuwaj skórki za pomocą wilgotnej myjki. (Nie jest to konieczne, ale wiele kobiet chce to robić.)

– 6. Używając dużych cążek, obetnij prosto paznokcie.

Nie nadawaj im takiego kształtu jak paznokciom u rąk, ponieważ łatwo wtedy się nabawić wrastania paznokci. Paznokcie winny sięgać do czubka palca – nie mogą być za krótkie, by nie przecięły skóry palca, i nie za długie, ponieważ będą drzeć rajstopy i mogą się łatwo uszkodzić.

– 7. Przypiłuj miejsca po obcięciu papierowym pilnikiem, ale nie modeluj paznokci.

– 8. W przerwy między palcami wsuń ruloniki z waty, aby się nie ocierały i nie zamazywały lakieru. Pomaluj paznokcie lakierem podkładowym, jedną lub dwiema warstwami lakieru kolorowego oraz utwardzaczem, robiąc dziesięciominutowe przerwy pomiędzy kolejnymi warstwami, żeby lakier zdążył wyschnąć.

– 9. Kiedy lakier całkowicie wyschnie (co potrwa dobre pół godziny), posmaruj stopy bogatym kremem nawilżającym i włóż bawełniane skarpetki.

– 10. Aby dłużej zachować gładką i miękką skórę na stopach, codziennie podczas kąpieli lub pod prysznicem przecieraj stopy pumeksem, po czym smaruj je kremem nawilżającym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>