09
Wrz.
0

Właściwy manikiur

U większości zdrowych kobiet paznokcie, jeśli są pozostawione w spokoju, wyglądają świetnie. Większość kłopotów wynika z naszej autoinge- rencji. Najgorszy wróg? Źle wykonany manikiur. Robiąc wszystko, żeby nasze paznokcie wyglądały lepiej, bardzo często sprawiamy, że wyglądają gorzej, jeśli popełniamy takie błędy jak zbyt głębokie i nierówne wycinanie skórek. Poniżej kilka informacji o tym, jak należy właściwie wykonywać manikiur i pedikiur, parę rad na temat, na co zwrócić uwagę w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim, albo w studiu pielęgnacji paznokci, aby mieć pewność, że się trafiło do profesjonalnej manikiu- rzystki.

Na początek kilka rad dotyczących zachowania bezpieczeństwa. Manikiur powinien być wykonywany nie częściej niż raz na tydzień. Zbyt częste nakładanie i usuwanie preparatów do paznokci może je wysuszyć, spowodować łamliwość i zwiększyć ryzyko podrażnienia okolicznej skóry. Nie używaj przyrządów do manikiuru wspólnie z innymi osobami, chyba że narzędzia były uprzednio wysterylizowane: mogłabyś się nabawić infekcji lub kogoś zarazić. Jeśli w twoim domu są dzieci, trzymaj wszystkie utensylia poza ich zasięgiem. Lakier do paznokci i zmywacz mogą być trujące, jeśli zostaną połknięte, a niektórymi przyrządami – pilnikami, cąż- kami i pałeczkami do odsuwania skórek – bardzo łatwo można się skaleczyć.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>