18
Lis.
0

W wanilia i Week end

W wanilia – pochodząca z Meksyku roślina z rodziny storczykowatych. Jej owoce wydzielają żółtą substancję, z której wytwarza się olejek o silnym balsamicznym, ciepłym i słodkim, pudrowym zapachu. Wanilią pachniała aztecka bogini płodności Xa- nat. Ta woń miała sprawiać, że kobiety stawały się piękniejsze i z większą łatwością mogły uwodzić mężczyzn. Indianie uważali tę roślinę za silny afrodyzjak i dziewczęta często dodawały jej strączki do potraw, aby skierować ku sobie uwagę mężczyzn. Współcześni perfumiarze uważają nutę wanilii za jedną z najbardziej erotycznych i zmysłowych. Można ja znaleźć w większości perfum dla kobiet.

Week end – kwiatowa (świeżo-energetyczna) kompozycja zapachowa dla kobiet, wykreowana przez Nathalie Lorson z firmy IFF. Wprowadzona na rynek przez firmę Burberry w roku 1997. Nazwa zapachu koresponduje z charakterem kompozycji, która określana jest przez producenta jako relaksująca, przejrzysta, promienna, rześka i wesoła. Można jej używać zarówno rano, jak i wieczorem, na wszystkie okazje, gdyż łączy w sobie świeżość i elegancję. Przeznaczona dla młodych i aktywnych osób, które lubią luźny styl, jednak cenią jakość i wyrafinowanie. Flakon przypomina matą kopułę ze szronionego szkła zwieńczoną srebrnym korkiem z wygrawerowanym napisem Burberry i szarżującym na koniu rycerzem w zbroi. Ewolucja zapachu: początek – mandarynka, nuty zielone, zielona rezeda: środek – czerwony cyklamen, niebieski hiacynt, irys, dzika róża, kwiat brzoskwini, nektarynka: tło – ambra, cedr, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa.

Week end for Men – świeża (nowa świeżość) woda toaletowa dla mężczyzn, wykreowana przez Michaela Almairaca z firmy Créations Aromatiques. Wprowadzona do sprzedaży przez firmę Burberry w roku 1997. Określana przez producenta jako pociągająca i łatwa do zapamiętania. Przeznaczona dla osób młodych, dynamicznych i nieco chłodnych. Okrągły flakon ze szronionego szkła wieńczy korek z wygrawerowanym napisem Burberry i szarżującym na koniu rycerzem w zbroi. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, mandarynka, cytryna, melon, grejpfrut, ananas: środek – liść bluszczu, drzewo sandałowe, mech dębowy: tło – ambra, miód, gałka muszkatołowa, piżmo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>