13
Wrz.
0

Usuwanie włosów woskiem

Usuwanie włosów woskiem, podobnie jak pincetą czy mechanicznymi depilatorami, usuwa je razem z korzeniem i często się zdarza, że po kilku latach stosowania tej metody brodawki włosów są tak uszkodzone, że włosy przestają rosnąć albo wyrasta ich mniej i są delikatniejsze, a więc depilacja może być stosowana o wiele rzadziej. Zabieg ten polega na pokryciu skóry zimnym lub ciepłym woskiem, w kierunku wzrostu włosów, które zostają złapane w kleistą pułapkę i wraz z nią wyrwane ze skóry jednym szybkim ruchem „pod włos”. Doświadczona i zręczna osoba przeprowadza ten zabieg bardzo szybko, ograniczając ból do ułamka sekundy. Ale nawet najwprawniejsza ręka nie zawsze może nas uchronić przed wysokim ryzykiem wrastania włosków.

Większość kobiet woli poddawać się temu zabiegowi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, żeby się przekonać, czy są w stanie wytrzymać ból, i czy jest on wart przewidywanych efektów. Jednak po kilku zabiegach w salonie kosmetycznym możesz spróbować sama – jeśli się zdecydujesz, to weź pod uwagę poniższe wskazówki:

– Zapamiętaj, że ciepły wosk generalnie działa lepiej od zimnego, dając lepszy skutek. Przed nałożeniem gorącego wosku na skórę sprawdź jego temperaturę na wnętrzu dłoni, żeby uniknąć poparzenia. (Wosk nie powinien być cieplejszy od skapującej ze świecy stearyny.)

– Zanim nałożysz wosk, odczekaj, aż włosy będą miały długość co najmniej pół centymetra – krótszych wosk nie uchwyci na tyle mocno, by je usunąć.

– Upewnij się, czy skóra do depilacji woskiem jest całkowicie sucha, ponieważ ani ciepły, ani zimny wosk nie działa na wilgotnej skórze. Czasami zaleca się posmarowanie skóry talkiem lub zasypką.

– Nie stosuj wosku w tygodniu przedmenstruacyjnym, jeśli występują u ciebie objawy przedmiesiączkowe. Wiele kosmetyczek uważa, że lekkie opuchnięcie skóry w tym czasie koliduje z efektami zabiegu, a niektóre kobiety mogą w tym czasie gorzej znosić ból.

– Najlepiej zacząć od depilacji łydek, ponieważ są najmniej wrażliwe na ból i wymagają częstego usuwania włosów. Jeśli wytrzymujesz ból i zabieg jest skuteczny, możesz zastosować wosk na uda i tzw. okolicę bikini.

– Wosk nakładaj wąskimi pasmami, które łatwiej się usuwa.

– Jeśli używasz gorącego wosku, zanim go usuniesz, zaczekaj, aż całkowicie stwardnieje, po czym odchyl kawałek z brzegu, żeby mieć za co złapać. Następnie naciągnij skórę drugą ręką i szarpnij jednym mocnym ruchem za pasmo wosku.

– Skóra zaboli i będzie piekła, aby to zniwelować, przyciskaj mocno dłoń do tych miejsc.

– Nigdy nie stosuj dwukrotnie wosku za jednym razem na tę samą część ciała, zwiększysz jedynie ryzyko podrażnienia.

– Po zabiegu posmaruj skórę nie perfumowanym preparatem nawilżającym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>