03
Gru.
0

Usuwanie włosów depilacja

Płyny i kremy do depilacji zawierają silne roztwory alkaliczne (zazwyczaj wodorosiarczany), które rozpuszczają włosy na powierzchni skóry, zapewniając likwidację owłosienia na dwa dni lub nawet tydzień. Ważne jest wybranie odpowiedniego depilatora, przeznaczonego konkretnie do tej części ciała, którą zamierzamy depi- lować. Pamiętaj o tym, że depilator przeznaczony do nóg jest bardziej skoncentrowany od środka do usuwania owłosienia z twarzy, bardziej podatnej na podrażnienia. Ponieważ składniki preparatów depilujących mogą u niektórych kobiet wywołać reakcję alergiczną, wskazane jest przeprowadzenie próby uczuleniowej. W tym celu należy rozprowadzić preparat na kawałeczku skóry przedramienia, zostawić na czas określony w instrukcji, spłukać i odczekać dobę. Jeśli w miejscu próby pojawi się zaczerwienienie, opuchlizna lub wysypka, nie należy stosować preparatu depilującego. Jeśli nie, wystarczy postępować zgodnie ze sposobem użycia podanym na ulotce. Ponieważ niektóre preparaty mają silny zapach, należy je stosować w przewiewnym pomieszczeniu.

Czy usuwasz włosy ręcznie, czy też jednym z mechanicznych depilatorów, które chwytają włoski obracającymi się sprężynami bądź wirującą gumką, zasada jest taka sama – włos zostaje wyrwany razem z korzeniem. Efekt wyrywania trwa dłużej (od kilku dni do tygodnia) niż golenia, ale z powodu możliwości uszkodzenia mieszków włosowych większe jest prawdopodobieństwo wrastania włosów. Ręczne usuwanie włosów pincetą jest najlepszym sposobem depilacji na małych powierzchniach (na przykład brwiach) lub w przypadku pojedynczych włosków. Wiele kosmetyczek doradza używanie pincet ze stali nierdzewnej, z końcami karbowanymi, które lepiej chwytają włos. Przed przystąpieniem do depilacji powinnaś przetrzeć skórę środkiem przeciwba- kteryjnym, żeby zapobiec infekcji. Następnie stań przed dobrze oświetlonym lustrem, jedną ręką naciągnij skórę, zaciśnij pincetę u podstawy włosa i pociągnij w kierunku wzrostu włosa (w stronę skroni włoski pod łukiem brwiowym, w stronę czoła włoski między brwiami). Nie powinnaś mieć z tym większych trudności. Jeśli chcesz wymodelować łuk brwiowy, kieruj się radami profesjonalnych kosmetyczek: nie czyń zbyt wiele od razu, zacznij od usunięcia pojedynczych włosków wystających poza główny kształt obranego łuku. Usuń tyle włosów spod łuku, aby nadać mu konkretny kształt, ale nie czyń go cieńszym. Aby nadać twarzy łagodniejszy, delikatniejszy wyraz, usuń włoski między brwiami. Pincetę odkażaj w alkoholu lub myj w bardzo gorącej wodzie.

Mechanicznych (elektrycznych) depilatorów można używać na dużo większych powierzchniach, jednak wymaga to trochę więcej czasu, a w dodatku wiele kobiet skarży się na spory ból podczas zabiegu. Mimo to po depilacji skóra jest jedwabiście gładka. Przed przystąpieniem do depilacji umyj skórę i delikatnie przetrzyj gąbką lub myjką, żeby włoski postawić bardziej „na sztorc”, co zminimalizuje ryzyko wrastania włosów. Delikatnie osusz skórę ręcznikiem, naciągnij jedną ręką, drugą wyrywaj włosy, przesuwając depilator po skórze okrężnymi ruchami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>