05
Gru.
0

Trésor i True Hearts

Trésor – kwiatowo-owocowo-pudrowe perfumy dla kobiet, wykreowane przez Sophie Grojsman (IFF), wprowadzone na rynek przez firmę Lancóme w roku 1990. Uznawane za zapach klasyczny. Określane przez producenta jako woń najcenniejszych chwil życia, prawdziwy skarb (trésor w jęz. francuskim znaczy właśnie „skarb”). Ta łagodna i słodka kompozycja przeznaczona jest dla kobiet naturalnych i spontanicznych, ceniących tradycyjne wartości: rodzinę, wewnętrzną harmonię i miłość. Kryształowy flakon ma budzić skojarzenia z kielichem kwiatu. Jeden z najpopularniejszych zapachów w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Obecnie przypominana edycjami, np. Tresor d’Ines z roku 2000 – limitowana seria 2000 numerowanych flakoników (7,5 ml) perfum Trésor, wprowadzona na rynek dla uczczenia 50. rocznicy powstania pierwszego flakonika „Trésor”. Zaprojektował go w roku 1949 Georges Delhomme, twórca najpiękniejszych buteleczek dla firmy Lancóme.

Flakonik nigdy nie wszedł do produkcji. Pozostał po nim tylko gipsowy odlew i fotografia z opisem: „połyskliwy, migotliwy blask i królewski przepych szlachetnych zapachów, unikalnych aromatów od tysiącleci składanych w ofierze bogom i najpiękniejszym istotom ludzkim”. Właśnie tę buteleczkę pieczołowicie odtworzono w pracowni kryształów Brosse i jego wskrzeszenie zadedykowano wszystkim kobietom – „najpiękniejszym istotom ludzkim”, które wspaniale uosabia Ines Sastre i właśnie jej imię znalazło się w nazwie limitowanej serii – „Skarb Inez. Główne składniki: róża, konwalia, heliotrop, irys, brzoskwinia, drzewo sandałowe, piżmo.

True Hearts – kwiatowo-owocowa woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Avon w lutym 2000 r. Określana przez producenta jako woda toaletowa dla zakochanej kobiety, idealny prezent walentynkowy. Połączenie nut delikatnie kwiatowych i świeżych z aromatami cieplejszymi i odurzającymi sprawia, iż True Hearts można używać zarówno w dzień, jak i w czasie wieczornego relaksu w kawiarni. Zapach bardzo optymistyczny i bezpretensjonalny. Przeznaczony dla młodych kobiet, które niezwykle cenią naturalność i spontaniczność. Kompozycja wystarczająco delikatna i uniwersalna, by mogły jej używać osoby, które nie mają doświadczenia w dobieraniu pachnideł. Flakonik wieńczy fioletowy korek w kształcie serca. Ewolucja zapachu: początek – frezja, aksamitka, mandarynka: środek – wiciokrzew, cedr, jaśmin, dzika róża: tło – piżmo, suszone owoce, wanilia, karmel, ambra.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>