13
Gru.
0

Składniki wchodzące w skład szamponów

Balsam. Pachnąca żywiczna substancja, wydzielana przez wiele różnych roślin – może sprawić, że włosy będą bardziej puszyste, optycznie bardziej gęste, zwłaszcza jeśli jest połączona z proteinami.

Zioła. W wielu wypadkach zioła są dodawane w charakterze substancji zapachowych lub po to, by produkt wyglądał na bardziej „naturalny”. Jeśli jednak są dodane w dużym stężeniu, mogą mieć wpływ na włosy. Wyciąg z rumianku lekko rozjaśnia włosy, wyciągi z pieprzu tureckiego i jałowca działają pobudzająco na skórę głowy, rozmaryn hamuje przetłuszczanie włosów i skóry głowy.

Kwas cytrynowy. Czasami dodawany do szamponów w celu zneutralizowania alkalicznego pH: szampony takie są odpowiednie do włosów farbowanych, poddawanych trwałej lub prostowaniu. Dzięki wygładzaniu osłonki włosa sprawia także, iż włosy są bardziej lśniące.

Miód. Dzięki wysokiej koncentracji cukrów, przyciągających i zatrzymujących wodę, miód jest naturalnym środkiem nawilżającycm. Niektórzy specjaliści sądzą jednak, że działanie miodu w szamponie zostaje powstrzymane w momencie spłukania go z włosów. Mimo to producenci uważają, że dodanie miodu do szamponu zwiększa jego wartość rynkową, ponieważ produkt wygląda na bardziej naturalny i zdrowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>