19
Gru.
0

Samba i Samsara

Samba Red Man – korzenno-drzewno-świeża woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez Perfumer’s Workshop. Zapach określany przez producenta jako niebezpiecznie zmysłowy i bezwstydnie uwodzicielski. Kompozycja ciepła i wyrazista, stworzona z myślą o młodych ludziach, którzy wieczorami lubią się oddawać szalonej zabawie. Ewolucja zapachu: początek – liść brzozy, bergamota, mięta: środek – szałwia, czerwony pieprz, imbir: tlo – drzewo sandałowe, sosna, paczula.

Samba Red Woman – owocowo-kwiatowa woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez Perfumer’s Workshop. Określana przez producenta jako zapach, który sprawia, że każdy jest niesłychanie „sexy”. Zapach kokieteryjny i wyrazisty, przeznaczony dla młodych kobiet, które lubią taniec i towarzystwo przyjaciół. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, cytryna, jabłko: środek -piżmo, ylang- -ylang, jaśmin: tlo – piżmo, irys, ambra.

Samsara – orientalno-drzewno-kwiatowe perfumy dla kobiet, wykreowane przez Jean-Paula Guerlaina w roku 1989. Samsara w sanskrycie oznacza reinkarnację, zdolność przechodzenia po śmierci w nową formę życia, drogę, jaką musi przebyć dusza, nim wyzwoli się z pragnienia bogactwa, sławy, nieśmiertelności i osiągnie nirwanę, czyli stan, w którym pozna prawdy absolutne i zazna prawdziwego spokoju. Kompozycja Guerlaina ma pomóc duszy osiągnąć choć namiastkę doskonałości jeszcze przed końcem jej wędrówki. Harmonijny i otulający zapach może sprawić dużo radości osobom, które pragną zwracać na siebie uwagę, roztaczając wokót aurę tajemniczości, niezwykłości i zmysłowego, pełnego ciepła uroku. Flakon Samsary z bordowego szkła zainspirowany został posążkiem medytującego Buddy. Ewolucja zapachu: początek – ylang-ylang: środek – jaśmin: tło – bób tonka, drzewo sandałowe, irys. sandałowe drzewo (sandałowiec) – roślina rosnąca w południowo-wschodniej Azji i na wyspach Oceanu Spokojnego. Uprawiana ze względu na bardzo cenione żółte i wonne drewno, które po zmieleniu jest używane jako kadzidło. Z drewna i korzeni otrzymuje się również ceniony w przemyśle perfumeryjnym olejek sandałowy o słodkim, żywicznym, ciepłym, drzewnym i delikatnie piżmowym zapachu. Obecnie zastępowany substancjami syntetycznymi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>