01
Gru.
0

Rouge

Rush – orientalna kompozycja zapachowa dla kobiet, wykreowana przez Michaela Almairaca z firmy Robertet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Gucci, wprowadzona do sprzedaży w roku 1999. Określana przez producenta jako zapach wibrujący i niezwykły, gwałtowny i porywczy (nie bez przyczyny został nazwany rush, co można przetłumaczyć jako „uderzenie”), a także: wąż, demon, kochanek, apokaliptyczna wizja. Zapach niezwykle ekspansywny i wyrazisty, rozpoznawalny od pierwszego kontaktu. Przeznaczony dla mtodych i nowoczesnych kobiet, które lubią prowokować i zwracać na siebie uwagę. Nie lubią ukrywać emocji i są spontaniczne, jednak potrafią konsekwentnie dążyć do wyznaczonych celów. Regularny, prostopadtościenny flakon, podobnie jak buteleczki kompozycji Envy, ma budzić skojarzenia z nowoczesną architekturą. Przypomina również plastikowe pudełko na kasetę magnetofonową. Główne składniki: gardenia, frezja, kolendra, jaśmin indyjski, róża, wanilia, paczula, wetiwer.

Rush 2 – kwiatowo-piżmowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Gucci w roku 2001. Zapach ma zupełnie inny charakter niż klasyczny Rush. Nie jest tak wyzywający i ekstrawertyczny. Pachnie blisko skóry, delikatnie ją otulając. Początkowo wydaje się bezpretensjonalnie przyjazny i przyciągający za sprawą nut kwiatowych i piżmowych, jednak po bliższym poznaniu staje się intrygujący i niejednoznaczny dzięki znajdującym się w jego głębi nutom cierpkim. Producent określa go jako grę pomiędzy ciepłem i świeżością, upałem i chłodem, gwałtownością i łagodnością, delikatnością i silą, czystością i zmysłowością. Perfumy przeznaczone dla kobiet, które łączą w sobie zmysłowość i inteligencję, pragną być odrobinę tajemnicze i nieodgadnione. Ewolucja zapachu: początek – narcyz, konwalia, drzewo palmowe: środek – frezja, róża, gardenia: tło – czarna porzeczka, piżmo, mech dębowy.

Rush for Men – drzewna woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Gucci w roku 2000. Zapach wyrazisty i męski. Reklamowany jako niezwykle zmysłowy i erotyczny. Jednym ze składników zapachu jest wyciąg z drzewa oud, uważanego w Azji za afrodyzjak. Perfumy przeznaczone dla mężczyzn, którzy uważnie śledzą nowe trendy pojawiające się w modzie i próbują za nimi nadążyć. Cenią przy tym wszystko co nowoczesne – materiały i technologie. Kompozycja dzięki cieplejszym i wprowadzającym nieco swobodniejszy nastrój nutom balsamicznym świetnie pasuje do luźnej atmosfery kultowego pubu czy kawiarni. Flakon może budzić skojarzenia z kasetą wideo. Główne składniki: lawenda, nuty żywiczne i korzenne, cyprys, nuty drzew egzotycznych, wanilia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>