24
Gru.
0

Pułapki pierwszego wrażenia – dalszy opis

Czy w takim razie kandydatki na najniższe stanowiska w biurze powinny pachnieć perfumami lekkimi i skromnymi? To też nie zawsze się sprawdza. Takie zapachy mogą sugerować brak indywidualności i inicjatywy. Niektórzy odbiorą je zapewne jako oznakę niepożądanej w pracy nieśmiałości i fałszywej skromności.

Teoretycznie najlepszymi perfumami w tych okolicznościach byłyby kompozycje emanujące kojarzącymi się z aktywnością życiową i dynamiką nutami świeżymi połączonymi z woniami akcentującymi radość i poczucie humoru (w przypadku perfum dla kobiet może to być na przykład aromat gruszki albo ciasteczek) i z akordami przywodzącymi na myśl inteligencję oraz dyskretną, nie nachalną i nie prowokującą zmysłowość.

W praktyce jednak to, jak zostanie odebrany zapach, zależy od gustu i doświadczeń rozmówcy. W równie trudnej sytuacji jak poszukujący pracy są kobiety, które po raz pierwszy odwiedzają swoich przyszłych teściów. Praktycznie każdy zapach może być wykorzystany przeciwko nim.

Zapach skromny może sprowokować do oceny, że przyszta synowa jest osobą bez wyrazu. Modny, że lubi się stroić i jest rozrzutna. Wyrafinowany i inteligentny, że zadziera nosa. O wyzywającym i erotycznym lepiej nie pisać. Jakiego wyboru więc dokonać, żeby zapewnić sobie powodzenie w czasie takiego wieczoru? Tylko jedna odpowiedź ciśnie się na usta. Trzeba wybrać sierotę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>