22
Gru.
0

Poeme i Poison

Poeme – kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek przez firmę Lancôme w 1995 r. Określane przez producenta jako hymn na cześć słońca i światta, oda do kwiatów, w której nuty zapachowe układają się jak słowa w poemacie oraz jako poetycka sublimacja kobiety – jej gestów, wdzięku i zmysłowości. Kompozycja została stworzona z myślą o osobach pogodnych, bezpośrednich i namiętnych, a zarazem wolnych i silnych. Ewolucja zapachu: nie tworzy klasycznej piramidy, opisywana jest przez producenta jako bukiet trzech harmonii: niebieska harmonia – kwiat liczi, mak himalajski: żółta harmonia – akacja srebrzysta, wanilia: biała harmonia – kwiat pomarańczy, datura.

Poison – orientalno-korzenne perfumy dla kobiet, wprowadzone do sprzedaży przez dom mody Dior w roku 1985. Nazwa perfum – trucizna, nawiązuje do czasów Katarzyny Me- dycejskiej, której nadworny perfumiarz René nasączał przeznaczone dla wrogów królowej rękawiczki nie tylko pachnidłami, lecz także substancjami zagrażającymi zdrowiu i życiu. Do trucizny porównywał perfumy francuski poeta Paul Valéry twierdząc, iż są one „trucizną serca”. Nie można również zapomnieć o fakcie, że we Francji kobiety o silnym, dominującym charakterze nazywane są właśnie poison. Kompozycja określana przez producenta jako zapach prowokujący, odbiegający od utartych norm i stylów, śmiały, tajemniczy, enigmatyczny i czarujący. Przyrównywana także do spaceru po lesie pełnym krzewów dojrzewających w słońcu malin, porzeczek i jeżyn, których woń uzupełnia aromat żywicy. Flakon może budzić skojarzenia z sercem. W latach dziewięćdziesiątych powstały kolejne wersje perfum Poison: Tendre Poison (1994) i Hypnotic Poison (1998). Główne składniki: owoce leśne, opoponaks, kolendra, miód, tuberoza.

Pomme d’Api – owocowa woda toaletowa dla dzieci, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Yves Rocher. Delikatne perfumy o zapachu zielonego jabłka. Przeznaczone dla dzieci od ok. 6 roku życia. Główny składnik: wyciąg z jabłka.

Pomme d’Reinette – owocowa woda toaletowa dla dziewczynek, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Yves Rocher. Zapach świeży, trochę słodki, pełen wdzięku i uroczej kokieterii. Przeznaczony dla dziewczynek w wieku 6-9 lat. Główny składnik: – wyciąg z jabłka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>