09
Gru.
0

Perfumy doskonałe

Teoretycznie idealne perfumy to te, które doskonale harmonizują z osobowością użytkownika. Stają się swoistą drugą skórą, zapachem naturalnym i trudno rozpoznawalnym, niezależnie od tego, czy jest to kompozycja dyskretna i mato znana, czy wyrazista i popularna.

Mężczyzna o osobowości i zachowaniu macho powinien więc, wedle powyższego twierdzenia, używać perfum z silnymi, uznawanymi za męskie nutami, np. z rodziny fougere lub korzennej, które uzupełniono akordem seksualnym. Kobieta dojrzała emocjonalnie, ubierająca się z klasą, a przy tym atrakcyjna erotycznie, choć nie podkreślająca przesadnie swojej zmysłowości, znajdzie idealne pachnidło w rodzinie kwiatowej z dodatkiem nut drzewnych czy herbacianych. Dziewczyna, dla której najważniejszy jest zdrowy tryb życia i sportowa sylwetka, powinna pachnieć perfu mami wodnymi, itd. Wystarczy więc przeanalizować cechy własnej osobowości i dobrać perfumy o podobnym charakterze.

Czy jednak takie idealne pachnidto zawsze spetnia oczekiwania klientów perfumerii? Skoro jest doskonałym odbiciem osobowości, to ukazuje zarówno jej zalety, jak i wady. Macho kojarzy się więc nie tylko z siłą i zmysłowością, lecz także z przemocą, bezmyślnością i narcyzmem. Dziewczyna o sportowej sylwetce może sprawiać wrażenie jednowymiarowej, a przez to nieciekawej.

Wydaje się więc, że idealne perfumy to takie, których cechy można usytuować pomiędzy tym, jaki ich użytkownik chciałby być, a tym, jaki jest w rzeczywistości. Perfumy, które może nie do końca harmonizują z osobowością, lecz również nie tworzą z nią silnych kontrastów. Są dostrzegalne przez innych, ale nie sprawiają wrażenia żyjących własnym życiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>