03
Lis.
0

Perfumy aromatyczne, czyli odrobina ziół

Akord ziołowy, czy jak kto woli aromatyczny, rzadko występuje samodzielnie. Zwykle jest łączony z nutami korzennymi, cytrusowymi lub drzewnymi. Emanuje on zapachem znanych powszechnie ziół – rozmarynu, piołunu, estragonu i wielu innych. Sprawia, że pachnidło wydaje się przyjazne i znajome, daje poczucie sity i energii, jest przy tym dość skromne i naturalne, a tym samym eleganckie. Do popularncyh przestawicieli tej rodziny zapachowej należą m.in. Modern Balance firmy Avon, Emporio Armani White He czy Escape for Men Calvina Kleina.

Zapachy określane jako skórzane pachną tytoniem, dymem, palącym się drewnem i skórzanym fotelem. Te niezwykle męskie pachnidła idealnie pasują do zadymionych wnętrz, gdzie eleganccy i nieco staroświeccy panowie oddają się rozmowom przy lampce koniaku i cygarze. Niektórym mogą kojarzyć się z silnym mężczyzną, który namiętnie żuje tytoń i większość dnia spędza na końskim grzbiecie.

Niewątpliwie do tej rodziny można zaliczyć perfumy Dreamer Versace z silnie zaakcentowaną nutą tytoniową i Kanion Classic Polleny Ewy. Dyskretnie wplecione wonie skórzane pojawiają się również w takich zapachach, jak Hugo Dark Blue, Lalique pour Homme czy Safari pour Homme Ralpha Laurena. Nuty skórzane dodają również zmysłowości perfumom dla kobiet, m.in. Lacoste pour Femme czy Rare Gold Avonu. Jednym z najciekawszych zapachów tego typu wydaje się Minotaur Palomy Picasso, w którym wyczuwa się aromat delikatnych skór wyprawianych przez mistrzów z Kordoby i stodkie nuty orientalne, mieszające się z woniami charakterystycznymi dla wybrzeża Morza Śródziemnego. Akord skórzany uczynił ten zapach bardziej erotycznym i przyciągającym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>