02
Gru.
0

Perfumy a pora roku

W Hiszpanii na przykład, gdzie wysokie temperatury bardzo dają się we znaki, najpopularniejszymi pachnidtami są wtaśnie pachnidta cytrusowe. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby używać swoich ulubionych perfum wieczorem, kiedy temperatura wyraźnie się obniża.

Zima i jesień to pora, kiedy śmiato można nosić zapachy ciężkie i otulające, pachnące skórą, tytoniem oraz pulsującymi balsamami i żywicami. Dają one poczucie ciepła, i tak potrzebnego w porze chłodów. Śmiało można wówczas nosić przez cały dzień perfumy orientalne, smakowe czy kwiatowo-pudrowe. Niektórzy producenci nawet reklamują swoje pachnidła jako „perfumy do futra”, jak na przykład pól- orientalno-kwiatowy zapach Ysatis firmy Givenchy, w którym silnie zaakcentowano nuty zwierzęce (woń skóry i sierści).

Czy jednak warto dostosowywać swoje perfumy do pory roku, skoro coraz powszechniejsze jest wyposażanie samochodów, mieszkań, biur i sklepów w klimatyzację? Stałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach rzeczywiście pozwala na większą elastyczność w doborze zapachów. Można wówczas śmiato nawet podczas największych upałów używać zapachów bardziej wyrazistych. Najpierw jednak warto sprawdzić, jak obieg i wilgotność powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu wpływają na oddziaływanie perfum na innych. Czy ich zapach nie krąży z pokoju do pokoju i czy nie staje się nieprzyjemny.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>