01
Gru.
0

Pachnący koniec tygodnia i mroczna strona zapachu

Weekend to zwykle czas wypoczynku, „wypadów” za miasto czy do modnego kurortu. Kojarzy się z woniami relaksującymi i niezobowiązującymi, łagodnymi i mało wyrazistymi, prowokującymi do aktywności fizycznej.

Perfumy Week End angielskiej marki Burberry doskonale wpisują się w takie wyobrażenia. Określane są jako „świeżo-energetyczne” (wodno-zielone). Zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn są rześkie, wesołe i za sprawą nut zielonych bliskie natury. Idealny zapach na piknik i spacer po parku.

Chłodna woda niewątpliwie kojarzy się z ulgą, jaką daje wyschniętemu gardłu, i orzeźwiającym prysznicem w upalny dzień. Prowokuje również do myśli o górskim strumieniu i w ogóle o naturze.

Pachnidło skomponowane przez Pierre’a Boudrona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku nie mogło się nazywać inaczej. Było połączeniem tradycyjnej wody kolońskiej z zapachem… wody. Dawało poczucie naturalnej świeżości i łagodnego orzeźwienia. W przeciwieństwie do klasycznych wód kolońskich nie drażniło charakterystycznym aromatem skórek owoców cytrusowych, lecz budziło uczucie spokoju i harmonii jak cicho szemrzący strumyk.

Zapach dla mężczyzn Hugo firmy Hugo Boss należy do rodziny fougere, jest jednak dość łagodny i naturalnie świeży. Wystarczająco pewny siebie i zdecydowany, lecz jednocześnie dostatecznie delikatny, by śmiało można go nosić do pracy nie prowokując nikogo do niepotrzebnej, wyniszczającej rywalizacji. Jest więc zapachem ze wszech miar pozytywnym i niekontrowersyjnym.

Niemiecki dom mody postanowił przeprowadzić eksperyment i stworzyć zapach, określony jako mroczą stronna zapachu Hugo. Nadano mu cechy, których pachni- dto z 1995 roku nie posiada. Jakie to mogą być cechy, sugeruje nazwa wody toaletowej – Hugo Dark Blue. Kompozycja nawiązuje do perfum Hugo, lecz jest bardziej mroczna, intensywna i wyrazista. Emanuje słodyczą i erotycznym ciepłem. Jest hedonistyczna i odświętna. Wywołuje wrażenie nieprzewidywalnej kreatywności i chęci zatracenia się w przyjemnościach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>