09
Lis.
0

Opium i Organza

Opium – orientalne perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek przez dom mody Yves Saint Laurent w roku 1977. Zapach uznawany za klasyczny. Jego prezentacja wywołała spore zamieszanie. Estée Lauder uznała bowiem, że Opium bardzo przypomina jej kompozycję Youth Dew z roku 1953. Amerykański koncern nie podjął jednak żadnych kroków prawnych przeciwko firmie YSL, za to rok później wylansował orientalny zapach Cinnabar. Ostra rywalizacja firm walnie przyczyniła się do powrotu mody na perfumy orientalne. Świetne wyniki sprzedaży Opium sprawiły, że dom mody Laurenta stał się dużym koncernem, którego większa część przychodów pochodzi z działu kosmetycznego. Perfumy Opium przeznaczone są dla osób niezwykle zmysłowych, tajemniczych i uwodzicielskich, które lubią bardzo długo przebywać w swojej łazience… Inspiracją dla twórców flakonu było pudełeczko intro, które Yves Saint Laurent dostał w prezencie w czasie pobytu w Japonii. Noszone zwykle na szyi intro wykonane jest z kości słoniowej lub szlachetnego metalu i zawiera trzy szufladki, w których układa się liście maku lekarskiego (ang. opium poppy). Właśnie one zdobią buteleczki linii zapachowej Opium. Ewolucja zapachu: początek – mandarynka, ylang-ylang, paczula: środek – jaśmin, mirra: tło – wanilia.

Opium pour Homme – orientalno-świeża woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Yves Saint Laurent w roku 1995. Reklamowana jako nowy związek pomiędzy mężczyzną i jego perfumami. Kompozycja stworzona z myślą o osobach silnych, lecz równocześnie delikatnych, wrażliwych i zmysłowych. Flakon zainspirowany pudelkiem intro, które samurajowie nosili przypięte do pasa, ozdobiony jest złotym kołem – symbolem sity i harmonii wewnętrznej. Ewolucja zapachu: nuta wyczuwalna przez cały czas trwania zapachu – wanilia: początek – czarna porzeczka, anyż: środek – imbir, pieprz: tło – balsam tolutański, cedr (w wodzie perfumowanej tło wzbogacone jest o ambrette).

Organza – kwiatowo-korzenno-drzewne perfumy dla kobiet, wykreowane przez Sophie Labbé (IFF), wprowadzone do sprzedaży przez dom mody Givenchy we wrześniu 1996 roku. Nazwa nawiązuje do tkaniny, z której szyje się wieczorowe, odświętne stroje. Twórców kompozycji zainspirowały legendy o ożywionych posągach – pierwszej kobiecie wyrzeźbionej przez Prometeusza i Galatei, którą stworzył i w której zakochał się Pigmalion. Tak jak kiedyś siła sztuki i miłości zamieniła glinę oraz kamień w żywą istotę, Organza ma pomóc zmienić współczesnej kobiecie swoje życie – uczynić je bardziej kolorowym, namiętnym, radośniejszym. Zapach określany przez producenta jako ciepły I kobiecy, pomost pomiędzy tradycją i nowoczesnością. Flakon, zaprojektowany przez Serge’a Mansau budzi skojarzenia z antycznym greckim posągiem przedstawiającym tajemniczą i niezwykle zgrabną kobietę-boginię. Ewolucja zapachu: początek – wlciokrzew, drzewo różane: środek – gardenia, tube- roza, ylang-ylang: tło – wanilia, drzewo sandałowe, ambra, cedr, irys, drzewo gwa- jakowe.

Organza Indecence – orientalno-korzenno-drzewna woda perfumowana dla kobiet, wykreowana przez Jean-Claude’a Delville’a i Norberta Bijaoui (IFF), wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Givenchy w roku 1999. Zapach określany jako prowokacyjny (indecence znaczy „nieprzyzwoitość”), fascynujący i pobudzający wszystkie zmysły. Wystarczająco ciepły, by ogrzać kobietę w jesienne i zimowe wieczory. Pachnidło przeznaczone dla kobiet nieco wyzywających i silnych, lecz równocześnie pełnych wdzięku i tajemniczego, może trochę egzotycznego uroku. Flakon zaprojektowany przez Serge’a Mansau przypomina buteleczkę pachnidła Organza. Postać kobiety jest jednak bardziej skąpo odziana. Główne składniki: paczula, drzewo jacaranda, cynamon, ambra, piżmo.

Oxygéné – orientalno-świeże perfumy dla kobiet, wykreowane przez Alberto Moril- lasa (Firmenich), wprowadzone do sprzedaży przez dom mody Lanvin w roku 2000. Zapach określany przez producenta jako odurzająca dawka przyjemności, która uwalnia zmysły, radosne i pobudzające antidotum na smutek. Flakon zaprojektował Pascal Mourgue. Główne składniki: irys, gardenia, drzewo sandałowe, hyzop, piżmo, pieprz Indyjski.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>