05
Lis.
0

NOWE ŚRODKI DO UKŁADANIA WŁOSÓW – PIANKI, ŻELE I INNE CZ. II

Pianki, oprócz podłoża polimerowego, zawierają także środki powierzchniowo czynne, detergenty produkujące pianę. Rozwój technologii w dziedzinie kosmetyki pozwolił uzyskać silikonowe plastyfikatory i inne środki powierzchniowo czynne, które można łączyć na różne sposoby, aby otrzymać produkt o mocniejszym działaniu lub bardziej elastyczny, tak aby po jego zastosowaniu włosy dały się łatwo rozczesać.

Pianki i lekkie żele generalnie mają słabsze działanie (chociaż ich odmiany na bazie alkoholowej są mocniejsze), trochę mocniejsze są lotiony do układania włosów, od nich mocniejsze są silne żele, a najmocniejsze żele w sprayu i lakiery do włosów.

Każdy z tych produktów ma swoje zalety, w tym ochronę włosów przed nadmiernie wysoką temperaturą suszarek do włosów, lokówek i termoloków. (Niektóre z nich zawierają nawet składniki silikonowe specjalnie przeznaczone do rozpraszania ciepła po całych włosach, aby uniknąć przegrzania w jednym miejscu!) Wybór odpowiedniego środka zależy od rodzaju włosów, fryzury oraz pożądanego stopnia jej trwałości. Niektóre kobiety używają jedynie lakieru do włosów, spryskując nim tylko raz uczesane i ułożone włosy. Inne wolą zastosować piankę lub lotion, które może nie tak mocno utrwalą uczesanie, ale sprawią, że włosy będą gładsze i bardziej miękkie w dotyku.

Generalna zasada jest następująca: niezależnie od tego, jakiego preparatu użyjesz, pamiętaj o tym, by nie aplikować go zbyt wiele i nie za dużo preparatów naraz, co może spowodować nawarstwianie się substancji. Sama się zorientujesz, że już powstał osad, kiedy włosy staną się kleiste lub tłuste, opadną i będą wyglądały jak „przy- lizane”. Jeśli tak się stanie, myj głowę większą ilością szamponu niż zwykle.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>