16
Gru.
0

Nebllna i Nemo

Nebllna – seria zapachów dla kobiet, wykreowana przez Sophie Grojsman (IFF), wprowadzona do sprzedaży przez firmę Yves Rocher w roku 1999. Nazwa nawiązuje do najwyższej góry Brazylii – Nebliny, odkrytej w roku 1962, i dobrze oddaje charakter tropikalnych zapachów, w których szaleństwo egzotycznych roślin łączy się z czystym i petnym spokoju uduchowieniem. Wszystkie trzy kompozycje stworzono z tych samych składników, mieszając je jednak w różnych proporcjach. Pachnidła przeznaczone przede wszystkim dla kipiących energią młodych kobiet o artystycznej duszy. Flakony serii zainspirowane widokiem góry i roślinnością lasów równikowych zaprojektował Alain de Mourgues. W każdym kartoniku znajduje się opis zapachu w kilku językach, zaczynający się od słów: „Między niebem i ziemią, w morzu chmur wysoko nad amazońską puszczą…” Produkcja pachnidła, zgodnie z filozofią firmy Yves Rocher, w niewielkim stopniu degraduje przyrodę. Większość składników tworzących kompozycje uzyskano syntetycznie, wykorzystując technikę head space (np. zapach skał, powietrza na szczycie, poszycia lasu tropikalnego, orchidei, itd.) Ewolucja zapachu: początek – syntetyczny zapach powietrza na szczycie Nebliny, Eriopsis Biloba, Maquirothamnys Speciosus: środek – orchidea Sobralia i syntetyczny zapach skal: tło – syntetyczny zapach wilgotnych korzeni, traw i mchów (lasu tropikalnego).

– 1. Dusza Nebliny (Lesprit de Neblina) – woda toaletowa o zapachu tropikalno-roślin- nym. Kompozycja ciepła, wibrująca i niezwykle przyciągająca. Trochę słodka, lecz nie cukierkowa, narkotyczna, lecz nie odurzająca. Stworzona dla kobiet, które mają swoje tajemnice i nieco szalone marzenia.

– 2. Noc Nebliny (La Nuit de Neblina) – woda perfumowana o zapachu tropikalno- -rośllnno-drzewnym (poszycia leśnego). W porównaniu do Duszy Nebliny, w tej kompozycji zostały mocniej zaakcentowane nuty ciepłe i wonie poszycia leśnego. Pachnidlo otulające i bogate, dobrze pasuje na wieczorne spotkania z przyjaciółmi.

– 3. Świt Nebliny (Laube de Neblina) – woda perfumowana o woni tropikalno-roślinno- -powietrznej. W kompozycji wyeksponowano świeżo-powietrzne nuty początkowe i woń kwiatów w sercu zapachu. Pachnidto nieco lżejsze i delikatniejsze od Nocy Nebliny.

Nemo – drzewno-orientalna woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Cacharel w roku 2000. Przeznaczona dla osób ceniących niezależność i pozwalających sobie od czasu do czasu na drobne szaleństwa. Główne składniki: cedr, kardamon, kadzidło, drzewo hinoki, liście pieprzu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>