07
Lis.
0

Loulou i Lumiere

L’Or – smakowa woda perfumowana dla kobiet, wykreowana przez Jean Jacquesa, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Torrente. Zapach bliski wszystkim, którzy lubią przesiadywać w kawiarni nad filiżanką wyśmienitej kawy i pączkiem z nadzieniem z konfitury różanej. Przyjazny, przyciągający, intrygujący. Z pewnością zwraca na siebie uwagę, jest bogaty i hedonistyczny, bardziej kokieteryjny niż zmysłowy – silnie zaakcentowany w nim aromat kawy prowokuje do rozmowy czy flirtu i trochę za bardzo kojarzy się z porannym wstawaniem… Może jednak uwieść tych, którzy nie potrafią oprzeć się kobiecej i mistycznej woni róży. Przeznaczony dla kobiet odważnych, pewnych siebie i inteligentnych, mających duże poczucie humoru, które – jeśli zechcą – potrafią być tajemnicze i nieodgadnione. Owalny flakon i kartonik zdobią motywy złotych liści, kwiatów i koronek. Ich kolor nawiązuje do nazwy zapachu – „l’or” w języku francuskim znaczy „złoto”. Ewolucja zapachu: początek – kiwi, róża, mandarynka, liście magnolii, czarna porzeczka, dzięgiel: środek – róża, kawa: tło – irys, cedr.

Loulou – kwiatowo-pudrowe perfumy dla kobiet, wykreowane przez J. Guicharda z firmy Givaudan-Roure, wprowadzone na rynek przez firmę Cacharel w roku 1987. Twórców kompozycji zainspirowała aktorka Louise Brooks, która zagrała rolę Loulou w filmie Georga Wilhelma Pabsta Die Büchse der Pandora (w Polsce wyświetlany pod tytułem Lulu) z roku 1928. To właśnie dla takiej kobiety – młodej i namiętnej – postanowili wykreować prowokujący, bardzo zmysłowy i uwodzicielski zapach. Dzisiaj jest on uznawany za klasyczny. Powinny go używać kobiety, które lubią być zauważane I bywają od czasu do czasu frywolne. Wrażeń estetycznych może dostarczyć również flakon – zarówno w wersji dla perfum, jak I wody perfumowanej, który stylem nawiązuje do wzornictwa okresu art deco. Główne składniki: irys, róża, orchidea, brzoskwinia, wanilia, piżmo.

Loulou Blue – stodko-waniliowo-smakowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wykreowana przez J. Guicharda z firmy Givaudan-Roure, wprowadzona na rynek przez dom mody Cacharel w roku 1995. Inspiracją twórców zapachu był film Quentina Tarantino Pulp fiction. Postanowili wykreować zapach, którego charakter odpowiadałby zbuntowanym nastolatkom, stałby się symbolem współczesnej młodzieży – generacji Blue Techno. Kompozycja zmysłowa, lecz delikatniejsza i mniej intensywna od klasycznej Loulou. Główne składniki: róża, irys, wanilia.

Lumiere – orientalno-świeża kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Rochas. Zapach zmysłowy i słodki, choć początkowo może wydawać się nieco bardziej skromny. W założeniu ma tworzyć wokół kobiety świetlistą, przyciągającą aurę (lumiere w języku francuskim znaczy „światło”). Ewolucja zapachu: początek – konwalia, wiciokrzew: środek – róża, morela: tło – drzewo sandałowe, piżmo, wanilia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>