01
Lis.
0

Kilka rad dla kupujących pachnące prezenty

– nie powinno się kupować perfum bez znajomości zapachowych lub estetycznych preferencji obdarowywanej osoby, dla której mają być prezentem (można iść z nią do perfumerii, sprowokować rozmowę na temat perfum i flakonów, zapytać znajomych, którzy lepiej znają jej gust):

– należy robić zakupy w dobrej perfumerii, gdzie przeszkolony w doborze zapachu personel potrafi wskazać zapachy o określonym charakterze:

– powinno się kupować perfumy o podobnym charakterze do używanych przez osobę, której chcemy zrobić prezent, lecz nowocześniejsze (modniejsze) lub bardziej prestiżowej marki:

– jeśli osoba, której zamierzamy wręczyć prezent, jest przywiązana do swojego pachnidla i wiadomo, że nie zamierza go zmieniać, warto poszukać jej ulubionych perfum w limitowanej edycji lub choćby we flakonie, którego jeszcze nie ma:

– należy sprawdzić, czy perfumy sprzedawane są w takim flakonie, jaki chcemy kupić (często buteleczki o malej pojemności różnią się od większych flakonów). Również flakony wody toaletowej są czasem całkiem inne niż opakowanie wody perfumowanej. tak dobrano, by nie zmieniały właściwości pod wpływem słońca i były mniej czułe na wysoką temperaturę. Należy do nich np. Sunwater firmy Lancaster.

Jednym z najpopularniejszych sposobów perfumowania się jest nanoszenie perfum w miejscach, gdzie tuż pod skórą znajdują się arterie krwiobiegu. Można więc spryskiwać lub delikatnie dotknąć mokrym koreczkiem wewnętrznej strony nadgarstków, zgięcia w łokciach lub kolanach, okolice dekoltu, szyję, a także skórę za uszami. Ciepło i drgania spowodowane przez pulsującą krew sprawiają, że kompozycja zapachowa rozwija się harmonijnie i łagodnie łączy z naturalną wonią człowieka, otaczając go zapachową aureolą. Metoda ta ma istotną zaletę – aby osiągnąć dobry efekt zapachowy, nie trzeba używać dużej ilości pachnidła. Aromat nie utrzymuje się jednak tak długo jak na włosach, wełnie czy futrze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>