05
Gru.
0

Jak uzyskać najlepsze rezultaty farbując włosy?

Jeśli nie ma gorszego widoku niż źle ufarbowane włosy, to na następnym miejscu figuruje źle wykonana trwała – zdarza się, że wyglądasz wtedy tak, jakbyś wsadziła palec do gniazdka elektrycznego. Ale jeśli będziesz postępować według poniższych wskazówek przed i po zastosowaniu trwałej, to powinnaś uzyskać maksimum zadowolenia przy minimum ryzyka. Przed trwałą…

– Stosuj odżywkę pielęgnacyjną na włosy co najmniej raz w tygodniu przynajmniej przez dwa tygodnie.

– Zetnij suche, porozdwajane końce włosów. Jeśli tego nie zrobisz, po trwałej będziesz wyglądać jak „kudłaty baranek”.

– Nie farbuj włosów przed trwałą. Większość preparatów do trwałej lekko rozjaśnia włosy, więc możesz się liczyć ze zmianą koloru.

– Wybieraj trwałą odpowiednią dla twoich włosów. Nie ma potrzeby niszczenia włosów chemikaliami. Nie przebywaj długo na słońcu z gołą głową i nie przesadzaj z układaniem i modelowaniem włosów (zwłaszcza przy użyciu gorących narzędzi). Przed zastosowaniem trwałej omów z fryzjerem stan twoich włosów – ich porowatość, elastyczność, długość i przekrój (grubość).

– Pomyśl o zastosowaniu trwałej tylko na część włosów. Jeśli chcesz je tylko unieść na czubku głowy, wystarczy trwała wykonana u nasady włosów, na „korzonki”. Jeśli zależy ci na pofalowanych końcach, zawiń na wałki tylko końce włosów i zaaplikuj preparat. (Niektórzy specjaliści radzą, by podzielić włosy na kilka drobnych warkoczyków, i poddać trwałej tylko wystające spod gumek włosy.) Niektóre kobiety robią trwałą tylko na wewnętrzną warstwę włosów, które stają się bardziej puszyste, ale z wierzchu pozostają lśniące. O ile pasemka są bezpieczniejsze dla włosów od farbowania, o tyle częściowa trwała jest mniej szkodliwa niż całkowita.

– Rób trwałą u specjalisty – przynajmniej pierwszy raz. Potem możesz z fryzjerem omówić różne możliwości.

Jeśli będziesz chciała robić trwałą w domu, spróbuj namówić jakąś zręczną przyjaciółkę, żeby ci pomogła nawijać włosy na wałki, ponieważ niezwykle trudno samej dobrze zawinąć wałki na całej głowie. (Pamiętaj o tym, by włosy dzielić na malutkie pasemka, aby preparat dotarł do wszystkich warstw włosów na wałku.)

– Po trwałej…

– Umyj głowę dopiero po 48 lub nawet 72 godzinach. To ważne – aby łańcuchy całkowicie się odkształciły, może upłynąć sporo czasu.

– Używaj szamponów i odżywek specjalnie przeznaczonych do włosów po trwałej. (Mają one zwykle niski współczynnik pH, aby zrównoważyć nieznacznie wyższy pH na włosach poddanych trwałej.)

– Ostrożnie i delikatnie rozczesuj i szczotkuj włosy, aby ich nie uszkodzić.

– Unikaj słońca i nadmiernego pocenia się – oba te czynniki mogą uszkodzić włosy.

– Omów z fryzjerem sposoby czesania twoich „nowych” włosów. Dotychczasowe techniki i środki mogą być niewskazane.

– Często podcinaj włosy: zbyt długie sprawią, że fale lub loki opadną.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>