12
Lis.
0

Jak najlepiej stosować szampon do włosów?

Badania wykazały, że większość kobiet ma w łazience dwa lub trzy różne szampony jednocześnie. I bardzo dobrze, ponieważ co kilka dni należy zmieniać szampon. Jeśli zwykle używasz szamponu nawilżającego, raz na tydzień użyj innego, dokładniej zmywającego brud i resztki innych preparatów i środków do włosów niż szampon nawilżający. Natomiast jeśli po szamponie, którego używasz stale, włosy zrobiły się suche, myj je raz na tydzień szamponem nawilżającym, aby na powrót stały się gładkie i miękkie.

Ponieważ obecnie większość kobiet myje włosy częściej niż niegdyś (nawet dwa razy dziennie), to nie obowiązuje już stara’ zasada „dwukrotnego namydlenia” włosów. Co więcej, wielu producentów nie umieszcza już tego zalecenia na etykietach – skoro na włosach jest mniej brudu i łoju, całkowicie wystarcza jednorazowe mycie, drugie jest zbędne. Najpierw należy dokładnie zmoczyć włosy, następnie wmasować w nie małą ilość szamponu, odczekać, aż zwiąże się z wodą, i starannie go spienić na włosach. Pianę dokładnie spłukać ciepłą wodą – włosy należy płukać tak długo, aż spływająca z nich woda będzie zupełnie czysta. Im twardszej (zawierającej więcej związków mineralnych) wody używasz, tym dłużej powinnaś spłukiwać głowę. Pamiętaj, że staranne spłukiwanie to warunek dokładnego mycia i zapobiegania matowemu osadowi na włosach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>