05
Lis.
0

Jak najlepiej stosować odżywkę do włosów?

Jeśli stosujesz odżywkę zgodnie z zaleceniami na etykiecie, a twoje włosy mimo to nadal wyglądają matowo i tłusto, to istnieje możliwość, że wybrałaś środek nieodpowiedni dla siebie albo nakładasz go zbyt wiele, albo nie dość dokładnie spłukujesz go z włosów.

Zanim zdecydujesz się na inną odżywkę, spróbuj zrobić dzień przerwy i nie używaj jej (aby wyeliminować wszelki osad na włosach), po czym zastosuj odżywkę tylko na te włosy, które jej istotnie wymagają – zazwyczaj są to wysuszone, porozdwajane końce włosów, łatwo się plączące i odstające od głowy – zamiast na całą głowę. Spłukuj odżywkę tak długo, aż woda będzie zupełnie czysta. Jeśli to nie poskutkuje, spróbuj zastosować inną odżywkę, raczej taką, która zwiększa objętość włosów, niż odżywkę nawilżającą, i znowu uważaj, by nie nałożyć jej za dużo.

Jeśli jednak włosy są nadal suche i łamliwe, mimo iż używasz odżywki do płukania, zastosuj odżywkę w kompresie. Jeśli potem włosy będą bardziej miękkie i będą się lepiej układały, stosuj odżywkę leczniczą raz w tygodniu, dopóki włosy nie wrócą do normy. Głębokie odżywki okazują się także niezbędne przy włosach farbowanych i poddanych trwałej ondulacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>