09
Lis.
0

Hiris i His Freedom

Hiris – kwiatowo-pudrowe perfumy dla kobiet, wykreowane przez Olivię Giacobetti. Wprowadzone na rynek przez firmę Hermes w roku 1999. Nazwa zapachu powstała w wyniku połączenia nazw „Hermes” i „Irys”. Podstawą kompozycji jest woń irysa, która występuje we wszystkich fazach zapachowych. Taki efekt można było uzyskać dzięki wykorzystaniu wyciągów z korzeni irysa o różnym stopniu i sposobie przetworzenia – absolutu, rezynoidu i masła irysowego. Pachnidto określane jest przez producenta jako zapach nobliwy, bogaty i niepowtarzalny. Choć w opisach zapachu wyróżniane są klasyczne trzy fazy, wiele osób testujących te perfumy twierdzi, że tuż po nałożeniu ich na skórę nie czują żadnej woni. Dopiero po długiej chwili pojawia się delikatny aromat kwiatowy, który szybko potężnieje. Ewolucja zapachu: początek – kwiat pomarańczy, róża, kolendra, irys: środek – irysy czarne i białe, cedr: tło – irys, ambra, wanilia, piżmo, drzewo migdałowe.

His Freedom – drzewno-świeża (wodna) woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Tommy Hilfiger. Zapach określany przez producenta jako połączenie nut świeżych i ostrych z drzewnymi. Przeznaczony dla mężczyzn niezależnych, którzy zachowują się spontanicznie. Ewolucja zapachu: początek – cytryna, grejpfrut, mandarynka, ogórek, nuty powietrzne: środek – papryczka chili, cynamon, szałwia z Kolorado, cyprys z Arizony: tło – sekwoja, drzewo sandałowe, mech sosnowy.

Hot Couture – owocowo-kwiatowo-drzewne perfumy dla kobiet, wykreowane przez Jacquesa Cavalliera i Alberto Morillasa (Firmenich), wprowadzone do sprzedaży przez dom mody Givenchy w roku 2000. Nazwa zapachu jest dowcipną grą stów nawiązującą do określenia Haute Couture (można przetłumaczyć jako „wielkie krawiectwo”). Hot Couture, czyli „gorące krawiectwo”, doskonale oddaje ducha ekstrawaganckiego stylu kreowania mody przez Alexandra McQueena, który kierował wówczas domem mody Givenchy. Zapach zaskakuje dyskretnie wplecioną w kompozycję nutą malin, ujawniającą swoją moc przede wszystkim w II fazie rozwoju zapachu. W pachnidle nie ma jednak nawet cienia poufałości i swojskości, charakterystycznej dla tzw. kompotów, czyli kompozycji owocowych. Zapach Hot Couture można określić jako elegancki, zwiewny, nieco intelektualny, trochę uduchowiony. Z pozoru nie pasująca do kompozycji nuta malin, kontrastując z odświętnymi i wyrafinowanymi nutami drzewnymi oraz kwiatowo-korzennymi, przyciąga i jednocześnie budzi niepokój, podkreślając tym samym niezwykłość i wykwintność tych perfum. Pachnidlo stworzone z myślą o inteligentnych i dowcipnych kobietach, które posiadają bogatą osobowość i lubią ocierać się o granicę, jaka dzieli indywidualność od ekstrawagancji. Mają przy tym w sobie odrobinę tajemniczego uroku, który nie pozwala przejść obok nich obojętnie i przemienia ich nawet najbardziej szalone pomysły w zabawne przygody. Zaprojektowany przez Serge Mansau flakon zdobi srebrzysta postać, której sylwetkę tworzą tajemnicze stroje Haute Couture. Główne składniki: malina, magnolia, czarny pieprz, wetiwer, ambra.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>