17
Gru.
0

Fragile i Fraîcheur Végétale

Fragile – woda perfumowana – tuberozowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży w roku 1999 przez dom mody Jean Paul Gaultier. Zapach jednoznacznie kobiecy i zmysłowy. Nieco odurzający i narkotyczny, słodki i otulający. Kuszący i seksowny, słoneczny i radosny. Przeznaczony dla kobiet ekstrawertycznych, które chcą podkreślić swój erotyczny powab i zwrócić na siebie uwagę. Perfumy na chwile wielkich namiętności i miłosnego zauroczenia. Zdecydowanie lepiej pachną wieczorem i nocą. W dzień powinny być używane tylko z pełną świadomością, iż są bardzo prowokacyjne i jednoznaczne. Nazwa zapachu – Fragile (kruchy, delikatny) zapożyczona jest z pieczątki, jaką stempluje się paczki z zawartością, która łatwo może ulec zniszczeniu. Flakon to odmiana magicznej kuli, po potrząśnięciu której zamiast śniegu sypie się na umieszczoną w środku figurkę kobiety złoty deszcz. Ewolucja zapachu: początek – tuberoza, liście malinowe, słodka pomarańcza: środek – tuberoza, nuty korzenne (m.in. różowy pieprz): tło – cedr i inne nuty drzewne, piżmo.

Fragile – woda toaletowa – kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Jean Paul Gaultier w roku 2001. Ma nieco odmienny charakter od wody perfumowanej – jest subtelniejsza, bardziej przejrzysta i uniwersalna. Nie przytłacza i nie odurza. Jest zmystowa, lecz już nie płomiennie erotyczna. Zawiera mniej intensywnych nut korzennych. Przeznaczona jest dla kobiet romantycznych, łagodnych i delikatnych, promieniujących ciepłem i optymizmem.

Fraîcheur Végétale – trzy energizujące i pobudzające wody kolońskie uniseks, wprowadzone do sprzedaży przez firmę Yves Rocher.

– 1. Bambou (bambus) – zapach pobudzający, zielony, energetyczny. Główne składniki: zielone liście i łodygi bambusa.

– 2. Chevrefeuille (wiciokrzew) – zapach dynamiczny, świeży, odrobinę kwiatowy. Przyjazny i przyciągający. Główne składniki: wiciokrzew

– 3. Thé vert (zielona herbata) – zapach pobudzający, dodający sił i energii, pełen spokoju. Główne składniki: zielona herbata.

Friktion – korzenno-orientalna woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Avon w roku 1999. Określana przez producenta jako ziołowa kompozycja, która działa jak pikantna przyprawa. Zapach przeznaczony dla osób namiętnych, które bez reszty angażują się w to, co robią. Bordowy flakon budzi skojarzenia z kołem zębatym. Jego „techniczny” kształt współgra z nazwą zapachu (słowo friction można bowiem przetłumaczyć jako „tarcie”).

Ewolucja zapachu: początek – zielony chrzan japoński (wasabi), liść ziela angielskiego, cynamon, kolendra: środek – szałwia, lawenda, rozmaryn, liść laurowy, pieprz: tło – piżmo, hibiskus, bób tonka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>