10
Gru.
0

Elektroliza

Jest to jedyny sposób pozbycia się włosów na zawsze. Przez cienką igłę umieszczoną w porze skóry przepływa prąd elektryczny, który niszczy brodawkę włosa. Korzeń zostaje zniszczony, a sam włos bez trudu usuwa się pincetą. Podczas pierwszego zabiegu udaje się usunąć jedynie około 60 procent włosów z danej powierzchni, tak więc w celu kompletnego usunięcia włosów zabieg powinien być powtórzony jeszcze trzy lub cztery razy. Zabieg jest bolesny i długotrwały, dlatego najbardziej odpowiedni do depilacji małych powierzchni skóry, na przykład podbródka, górnej wargi i pojedynczych włosków w okolicy bikinii. Po zabiegu zazwyczaj skóra jest lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale objawy te ustępują po niecałej godzinie. Czasami w dwa lub cztery dni po zabiegu mogą wystąpić małe strupki – należy je zostawić w spokoju, znikną same po kilku dniach. Zastosowanie maści antybiotykowej może przyspieszyć proces gojenia się ranek. Po zabiegu przez jeden dzień nie stosuj podkładu ani pudru, a przez kilka dni unikaj słońca.

Efekty elektrolizy i jej bolesność w dużym stopniu zależą od umiejętności przeprowadzającej zabieg kosmetyczki. Najlepiej korzystać z tego typu usług w uznanych renomowanych gabinetach kosmetycznych, cieszących się dobrą opinią, gdzie pracują kosmetyczki z dyplomem. Zwróć również uwagę na to, czy narzędzia do elektrolizy są poddawane sterylizacji, czy kosmetyczka przeprowadza zabieg w rękawiczkach ochronnych jednorazowego użytku, czy wszystkie ręczniki i ściereczki są wymieniane po każdej klientce. Zabiegu nie wolno przeprowadzać na skórze zmienionej chorobowo lub z wyraźnymi objawami podrażnienia. Spełnienie tych wszystkich warunków jest istotne w celu zminimalizowania ryzyka przeniesienia infekcji z jednej klientki na drugą.

Nie daj się skusić do zakupu aparatów do elektrolizy na użytek domowy. Tylko niewiele nie wyszkolonych kobiet będzie umiało trafić w por skóry, reszta najczęściej się pokaleczy i pokryje skórę bliznami.

Jeśli zażywasz leki, cierpisz na jakieś przewlekłe schorzenie (na przykład cukrzycę) lub doznawałaś w przeszłości rozrostu blizn (keloidy), przed zastosowaniem elektrolizy poradź się dermatologa. Może się okazać, że ten zabieg nie będzie dla ciebie wskazany.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>