11
Gru.
0

Dualizm Anteusza i pikantny Pan Tadeusz

Anteusz był mitycznym gigantem libijskim, synem Posejdona i Gai – bogini ziemi. To właśnie ona dawała mu niezwyciężoną siłę, dlatego musiał cały czas mieć z nią fizyczny kontakt. Anteusza pozbawił życia Herakles, który w czasie pojedynku podniósł go, odbierając mu tym samym siłę. Gigant stał się słaby i delikatny niczym człowiek, i zgładzenie go nie było dla słynnego siłacza większym problemem.

Dwoistość natury Anteusza dostrzegli twórcy perfum z domu mody Chanel. Spróbowali stworzyć pachnidło, które miałoby w sobie zarówno niezrównaną moc, jak i subtelną delikatność. Zapach odpowiadający potrzebom współczesnych mężczyzn, którzy muszą pokazywać światu, że są silni i i nie zrażają ich niepowodzenia, jednak gdzieś w środku pozostają delikatni i bardzo wrażliwi. Osób, które są podziwiane za swoje zdecydowanie i upór w drodze do celu, a kochane za to, że stać je na wzruszenie i czułość.

Antaeus jest zapachem bardzo zmysłowym, w którym dość mocno zaakcentowano nuty skórzane. Jednocześnie za sprawą mistycznej nuty drzewa sandałowego wydaje się trochę… oderwany od ziemi. Miłośnikiem tego zapachu byt znany aktor Jan Nowicki. Kilka lat temu dość często bywał w redakcji krakowskiego Przekroju, z którą współpracował. Zostawiał tam nie tylko felietony, lecz także intrygującą smugę zapachu. Uważano, że Anteusz niezwykle do niego pasuje i doskonale oddaje jego naturę – potężnego demiurga na scenie i przed kamerą filmową oraz człowieka o zbyt dobrym sercu, co szczególnie ujawniało się w prowadzeniu własnej firmy krawieckiej. W innego bohatera mitu – Heraklesa wcielił się w tym wypadku ZUS i urząd skarbowy.

Tytułowy bohater epopei Adama Mickiewicza to młodzieniec niezwykle energiczny i niezależny. Czuły dla kobiet i zdecydowanie przeciwstawiający się wrogom. Ma wiele zmysłowego uroku i nie przerażają go przeszkody, które znajdują się na drodze do celu. Zdarzają mu się chwile słabości i zapomnienia, zresztą jak większości mężczyzn. Jego postawę cechuje jednak szlachetna naiwność i prostolinijność.

Pachnidto Polleny Ewy o nazwie Pan Tadeusz łączy w sobie zrównoważone i spokojne nuty drzewne z męskimi, pikantnymi aromatami korzennymi. Zaskakuje pewnością siebie, siłą i zmysłowością. Jest męskie, lecz nie odurza jak zapachy z rodziny fougere. Ma za to w sobie zadziorność i młodzieńczą energię.

Mężczyzna, który sięgnie po to pachnidto, niewątpliwie będzie budził zaufanie. Można się po nim spodziewać spontaniczności, inicjatywy i odwagi. Jego śmiałość może jednak niekiedy pozostawiać wiele do życzenia (wyciszające działanie nut drzewnych)… Warto wówczas mieć pod ręką zastęp mrówek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>