11
Mar.
0

Drzewa i kwiaty

Akord drzewny coraz śmielej wkracza do perfum dla kobiet. Zawierają go tak popularne perfumy jak Amarige Givenchy’ego, Paul Smith Woman, Gloria Cacharela czy Incanto Salvatore Ferragamo. Nuty drzewne wnoszą do kompozycji dla kobiet wyciszenie i harmonię. Sprawiają, że perfumy tracą trochę spontaniczności i narkotycznego odurzenia, zyskują natomiast elegancję, pewność siebie i emanują pociągającą dojrzałością.

Niewątpliwie pachnidła dla kobiet z silnie zaakcentowanym akordem drzewnym są „brakującym ogniwem” pomiędzy perfumami kwiatowymi i orientalnymi a zapachami kwiatowo-aldehydowymi i szyprowymi. Skromne nuty drzewne łagodzą hedo- nizm i zmysłowość nut orientalnych i kwiatowych. Sprawiają, że perfumy nie są ani przesadnie przyciągające i bezpośrednie, ani też onieśmielające i zbyt intelektualne, jak np. pachnidła szyprowe.

Wiele o charakterze takich perfum mówi nazwa Amarige, która jest anagramem francuskiego słowa „mariage” (małżeństwo). Perfumy drzewno-kwiatowe czy też drzewno-orientalne można bowiem porównać do mężatki. Nie powinna być zbyt wyzwolona, wyzywająca i prowokująca, i inteligentna, jednak wszyscy wymagają od niej, by była zrównoważona, pełna ciepła i… wciąż niezwykle atrakcyjna.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>