20
Lis.
0

Dobre rady dla prostujących włosy

Jeśli prostujesz włosy po raz pierwszy, zrób to koniecznie u fachowca (choć najlepiej za każdym razem). Zobaczysz wtedy, na czym to polega i jak to się robi, łatwiej ci będzie potem samej wykonywać ten zabieg.

Nigdy nie stosuj chemicznych środków prostujących, rozprężających ani gorącego grzebienia, jeśli skóra głowy jest podrażniona: możesz jeszcze pogorszyć ten stan. Jeśli po prostowaniu włosów pokaże się wysypka, ranki lub utrzymujące się podrażnienie skóry, zgłoś się do dermatologa.

Nigdy nie prostuj włosów uprzednio farbowanych. Zabieg prostowania się nie powiedzie, jeśli włosy były farbowane henną lub farbą metaliczną. A jeśli stosowałaś farbę trwałą, włosy już zostały uszkodzone i mogą nie przetrzymać następnych uszkodzeń.

Za każdym razem, kiedy stosujesz środki chemiczne lub rozprężające, wykonaj próbę pasemkową, ponieważ czas działania preparatu może być inny niż za pierwszym razem, i dlatego, że w każdej chwili możesz zareagować uczuleniem na te środki.

Przed wszystkimi preparatami chemicznymi do prostowania włosów należy chronić oczy! Wodorotlenek sodu bywa bardzo szkodliwy, może nawet doprowadzić do ślepoty. Prostowane włosy pielęgnuj nadzwyczaj starannie. Zawsze stosuj odżywkę regeneracyjną, delikatnie rozczesuj włosy, nie szczotkuj ich gwałtownie i nie wycieraj zbyt mocno po myciu. Nie dopuszczaj do nadmiernego pocenia się głowy i unikaj słońca – może to zaszkodzić włosom. Zasięgnij porady fryzjera co do szamponów i odżywek odpowiednich dla twoich nowych, prostych włosów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>