04
Gru.
0

Czy perfumy można dobierać do zawodu?

Cztowiek bardzo dużą część życia spędza w pracy. Poświęca na nią zdecydowanie więcej czasu niż na wieczorne życie towarzyskie czy wyjazdy na wczasy. Kolejne awanse nie tylko zwiększają zarobki, lecz również zmieniają styl życia. Wymuszają noszenie krawata i garnituru albo kostiumu w stonowanych kolorach, kupno lepszego samochodu, posyłanie dzieci do prywatnych szkól itd. Warto więc zadać pytanie, czy zmienić również wówczas coś tak indywidualnego i osobistego jak zapach? A może w ogóle trzeba dobierać pachnidla do wykonywanego zawodu?

Umiejętnie dobrane perfumy niewątpliwie mogą pomóc w pracy. Akwizytor może dzięki nim wzbudzać większe zaufanie, kierownik budzić niepokój i podkreślać swoją przewagę nad podwładnymi, a artysta może wydać się bardziej twórczy i błyskotliwy, niż jest w rzeczywistości.

Zapach gospodyni domowej. Gospodyni domowa, jeśli pracuje we własnym domu, ma dużą swobodę w doborze pachnideł. Zwykle może je kupować dla własnej przyjemności, a jedynym ograniczeniem jest gust pozostałych członków rodziny, którym zapach może się nie podobać. Istnieje jednak duża szansa, że po kilku miesiącach obcowania z perfumami przyzwyczają się do niego, a nawet go polubią.

Źle dobrane perfumy w przypadku gospodyni domowej mają niewielki wpływ na jej stosunki ze światem zewnętrznym. Może się narazić co najwyżej na mało życzliwe komentarze sąsiadek albo ludzi spotkanych przypadkowo na zakupach. Niebezpieczne mogą być za to spotkania z wpływowymi znajomymi albo nauczycielami dzieci. Można bowiem wtedy zrobić bardzo zte wrażenie, co zwykle wywołuje negatywne następstwa w postaci np. ograniczenia kontaktów, czy mniej kurtuazyjnego traktowania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>