09
Lis.
0

Clinique Happy Heart i Coco Medemoiselle

Clinique Happy for Men – cytrusowo-ozonowa woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Clinique w roku 2000. Zapach lekki, świeży i radosny. Stworzony z myślą o osobach, które prowadzą aktywny tryb życia, lubią spędzać wolne chwile na łonie natury i cieszyć się życiem. Odpowiedni dla nastolatków do szkoły i dla dorosłych do pracy. Główne składniki: limonka, kalamazi (owoc podobny do pomarańczy), mandarynka, yuzu, akord ozonowy (mroźne powietrze, wiatr znad oceanu), cedr, cyprys, drzewo gwajakowe.

Clinique Happy Heart – kwiatowo-świeża woda perfumowana dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Clinique w roku 2003. Zapach delikatny, orzeźwiający, lekko pobudzający. Optymistyczny, przyjazny, pełen wdzięku. Mniej romantyczny, bardziej rześki i energetyczny od klasycznego Clinique Happy. Pojawia się w nim oryginalna nuta kwiatu dzikiej marchwi. Przeznaczony dla młodych, aktywnych kobiet, które mają kontak z wieloma ludźmi. Odpowiedni do noszenia w dzień i do pracy. Ewolucja zapachu: początek – rześkie górskie powietrze, ogórek, mandarynka: środek – pierwiosnek, kwiat dzikiej marchwi, wodny hiacynt: tło – drzewo sandałowe.

Coco (perfumy i EdP) – kwiatowo-korzenno-stodka kompozycja zapachowa dla kobiet, wykreowana przez Jacquesa Polge’a w 1984 roku dla domu mody Chanel. Hotd ztożony wielkiej krealorce mody. Stworzony z myślą o kobietach odważnych, o mocnym charakterze, takich, jaką byta Coco Chanel. Zapach bogaty i zmysłowy. Ewolucja zapachu: początek – kwiat pomarańczy, mimoza, róża, jaśmin: środek – dzięgiel, cascarille: tlo – bób tonka, opoponaks, benzoes, wanilia.

Coco Medemoiselle – orientalno-świeża woda perfumowana dla kobiet, wykreowana przez Jacquesa Polge’a, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Chanel w roku 2001. Jeden z najniezwyklejszych zapachów, które powstały w ostatnich latach. Już po pierwszym sezonie sprzedaży wiadomo było, że przejdzie do historii mody. Byt pierwszym zapachem w trzydziestoletniej historii zapachowych Oscarów – nagród FiFi, który został uznany za najlepszy zapach we wszystkich krajach, w których odbywa się głosowanie. Coco Medemoiselle nie jest nowym wcieleniem klasycznych perfum Coco. To zupełnie nowa, oryginalna kompozycja stworzona z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii modyfikowania zapachów. Aromatowi róży dodano np. świeżości, a wetiwer pozbawiono przyciężkiej woni ziemi. Choć zapach jest całkowicie abstrakcyjny, przyciąga niczym pachnące pralinka- mi zapachy smakowe. Ta hedonistyczna pożądliwość jest jednak równoważona przez nuty świeże, chłodne i może trochę męskie, dzięki czemu kompozycja staje się wielowymiarowa i nieoczywista. Emanuje jednocześnie siłą i kobiecą kokieterią, wydaje się bogata i równocześnie skromna, rozkosznie beztroska i intelektualna, śmiała i elegancka. Pod względem znaczeń bliższa więc jest perfumom N° 5 niż zmysłowym Coco.

Coco Medmoiselle stworzono z myślą o nowoczesnych mieszkankach wielkich miast, kobietach dobrze wykształconych, inteligentnych, które pragną zwracać na siebie uwagę, jednak nie chcą być postrzegane jednowymiarowo i stereotypowo. Zapach łatwo dostosowuje się do użytkownika. Na kobietach ubierających się wyzywająco będzie pachniał prowokacyjnie, w połączeniu ze strojem w stylu klasycznym i skromnym wyda się elegancki. Na młodej dziewczynie będzie emanował młodzieńczością, a osobie dojrzałej doda nobliwości. Zawsze jednak jest dość intensywny i rozpoznawalny. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, pomarańcza: środek – jaśmin, róża poranna: tło – paczula, wetiwer, wanilia, piżmo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>