11
Lis.
0

Claudia i Clinique Happy

Claudia – kwiatowo-świeża woda perfumowana dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży w roku 1999. Określana jako zapach uniwersalny i klasyczny, radośnie kobiecy i optymistyczny. Przeznaczony dla osób, które pragną czuć się pewnie o każdej porze dnia i nocy, nie lubią zbytniego ryzyka, a wszelkie przejawy ekstrawagancji uważają za pozbawione uroku. Pachnidło odpowiednie do noszenia wiosną i latem o każdej porze dnia i nocy. Jesienią i zimą może wydawać się zbyt lekkie i świeże. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, zielone jabłko, pieprz, borówka: środek – jaśmin, róża damasceńska, fiołek, dzika róża: tło – piżmo, ambra, cedr.

Cléa – kwiatowo-aldehydowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Yves Rocher. Reklamowana hastami: „Klasyczna pewność” i „Gwarancja dobrego smaku”. Zapach elegancki, klasyczny, ponadczasowy. Charakterem przypomina perfumy N° 5 Chanel. Przeznaczony dla dojrzałych emocjonalnie kobiet, które cenią tradycyjne wartości i skromny, choć wyrafinowany styl ubierania się.

Ewolucja zapachu: początek – konwalia, ylang-ylang: środek – gardenia, róża, jaśmin: tlo – wetiwer, mech dębowy, paczula.

Clinique Happy – kwiatowo-owocowo-świetlista woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona na rynek w 1998 roku przez Clinique. Koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku byl dla Ameryki okresem niebywałego w dziejach rozwoju gospodarczego i bogacenia się społeczeństwa, które z optymizmem patrzyto w przyszłość. W sondażach 95 procent Amerykanów deklarowało, że są szczęśliwi. W takiej atmosferze nowy zapach Clinique musiał emanować pozytywną energią, a najwłaściwszą nazwą było dla niego słowo „Happy”, czyli szczęście. Kompozycja niezwykle delikatna, łącząca radość nut cytrusowych z przyjemnymi i nie narzucającymi się woniami kwiatowymi. Pachnidło odpowiednie do pracy, na wycieczkę za miasto czy na relaksujące, popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi. Przeznaczone dla aktywnych kobiet, które od czasu do czasu lubią oddawać się marzeniom i często kierują się uczuciami. Główne składniki: kwiat mandarynki, owoce cytrusowe, orchidea, róża, kwiat mela- ti, mimoza, lilia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>