02
Gru.
0

Cerruti 1881 (pour homme) i Champs-Elysées

Cerruti 1881 (pour homme) – cytrusowo-zielona woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona na rynek przez dom mody Cerruti w roku 1990. Nazwa kompozycji nawiązuje do tradycji domu mody. W roku 1881 bracia Stefano, Antonio i Quintino Cerruti założyli firmę produkującą tkaniny. Cerruti 1881 to również nazwa butiku i głównego biura, które mieszczą się w centrum Paryża. Ponadto według producenta poszczególne cyfry można odczytać symbolicznie – „1 ” to twórczość i ambicja, „8” doskonałość i spełnienie, a zestawienie cyfr – „1881” symbolizuje tajemniczość i sztukę uwodzenia. Zapach określany jako silny, solidny, nowoczesny, elegancki, męski i autentyczny.

Ewolucja zapachu: początek – galbanum, czarna porzeczka, bergamota, lawenda, goździki, jałowiec: środek – konwalia, ylang-ylang: tło – piżmo, paczula, drzewo sandałowe, mech, benzoes.

Champs-Elysées – kwiatowo-świetlista kompozycja zapachowa stworzona przez Jean-Paula Guerlaina w roku 1996. Champs-Elysées (Pola Elizejskie) to jedna z głównych i najsłynniejszych ulic Paryża. Miejsce, gdzie paryżanie robią ekskluzywne zakupy i gdzie odbywają się uroczyste zgromadzenia z okazji ważnych rocznic, wizyt dostojnych gości z zagranicy czy po prostu nadejścia Nowego Roku. Tam też znajduje się najważniejszy z sześciu paryskich butików firmy Guerlain. Champs-Elysées to zapach, który ma oddawać ducha tej niezwykłej ulicy. Łączy w sobie świeżość i delikatność z zuchwałością. Kobieta, dla której tworzono tę kompozycję zapachową, jest delikatna, spontaniczna I zmysłowa. Jej uosobieniem jest Sophie Marceau – aktorka, której Guerlain powierzył promocję I reklamę Champs-Elysées. Prosty flakon z przezroczystego szkła zaprojektował Robert Granai.

Ma budzić skojarzenia z panoramą Pól Elizejskich i Łukiem Triumfalnym w tle. Niektórzy dopatrują się również aluzji do słynnej szklanej piramidy w Luwrze. Ewolucja zapachu: początek – liście mimozy, płatki róży, kwiaty migdałowca: środek – kwiat mimozy, kwiat buddleia: tło – kwiaty i nasiona hibiskusa, drewno migdałowca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>