25
Cze.
0

Amarige i A Man

Amarige – kwiatowo-drzewno-orientalne perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek przez dom mody Givenchy w 1991 r. Nazwa zapachu to anagram słowa „mariage” (fr. małżeństwo). Określane przez producenta jako zapach ciepły i delikatny, wypełniony magią i wonnymi cudami oraz promieniujący urokiem i wdziękiem hymn miłości. Pachnidło niezwykle zrównoważone i dojrzałe. Nuty drzewne dodają elegancji aromatom kwiatowym i łagodzą ich naturalną narkotyczną woń. Kompozycja przeznaczona dla osób pełnych radości życia, szczęśliwych, ceniących wolność i samodzielność, lecz nie rezygnujących z ustabilizowanego życia rodzinnego i sprawiających wrażenie dojrzałych emocjonalnie. Charakter perfum podkreśla opakowanie w kolorze czerwonym, symbolizujące miłość, magię i elegancję. Kształt flakonu może budzić skojarzenia z sercem.

Ewolucja zapachu: początek – kwiat pomarańczy, drzewo różane: środek – gardenia, mimoza, ylang-ylang: tło – kaszmeranda (cashmerande – opracowany przez Dominique’a Rampiona syntetyczny składnik naśladujący zapach Lazurowego Wybrzeża). ambra – wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota, otrzymywana z wnętrzności zabitych zwierząt lub zbierana na brzegach Oceanu Indyjskiego i Spokojnego. Ambra ma konsystencję wosku i jest szara, dlatego często występuje pod nazwą „szara ambra”. Zapach świeżej wydzieliny jest nieprzyjemny. Po wysuszeniu, na skutek utlenienia głównego składnika ambreiny i związków towarzyszących, rybi odór zanika, ustępując miejsca woni morskiego wybrzeża, a niekiedy także delikatnemu aromatowi herbaty. Spirytusowy wyciąg z wysuszonej ambry jest stosowany w przemyśle perfumeryjnym jako utrwalacz i zaokrąglacz zapachu.

A Man – orientalno-smakowa woda toaletowa dla mężczyzn, wykreowana przez Jacquesa Ucliera (Quest), wprowadzona na rynek przez dom mody Thierry Mugler w 1996 r. W Ameryce i Azji sprzedawana pod nazwą AngelMen. Kompozycja niezwykle wyrazista, łącząca w sobie pikantne zapachy korzenne z łagodnymi woniami drzewnymi i piżmowymi, które uzupełnia pociągający i przyjazny aromat kawy. Pachnidło stworzone z myślą o bohaterach, którzy dużą część życia spędzają w baśniowym świecie własnych fantazji. Osobach z bogatą, nie znającą żadnych ograniczeń wyobraźnią, dla których życie jest nie kończącym się odkrywaniem tajemnic. A Man to zapach przede wszystkim do noszenia wieczorem i zimą. Jest bogaty, przyciągający i hedonistyczny, odpowiedni dla osób inteligentnych, z dużym poczuciem humoru, mających dystans do świata i samych siebie, a przede wszystkim od czasu do czasu pozwalających sobie na odrobinę twórczego szaleństwa. Ozdobiony pięcioramienną gwiazdą flakon w kształcie piersiówki zaprojektował Thierry Mugler. Główne składniki: mięta, lawenda, paczula, cedr, kawa, benzoes, piżmo, bób tonka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>